הגיע הרגע לעשות הפסקה ממרוץ החיים היום יומי ולעשות משהוא קצת שונה ואחר ממה שאנו רגילים לעשות.
אז מה ניתן לעשות? אפשר לצאת לים על גבי יאכטה מפוארת ומהודרת העוגנת דרך קבע בנמל הבית הרי הוא מרינה הרצלייה.
היציאה לים מתחילה כבר עם ההגעה למרינה, המפגש והאינטראקציה עם אותם אנשים שחיים ונושמים את הים בכל רגע נתון מסבה רגעי אושר והנאה כבר בשלבים הראשונים, וניתן להבחין שהגענו למקום קצת שונה ואחר ממה שאנו רגילים בשגרת היום יום שלנו. מפגש זה נקרא שיחות פלברה בסלנג הצבאי ומשמעו כל הסיפורים והבדיחות שקרו בים … על מה שפורסם ומה שלא.
לאחר ששמענו והשמענו את שלנו בפני אותם מכורים לתחביב מהרציף, נעלה על היאכטה, על מנת לעבור על כמה נהלים ובדיקות שגרתיות בטרם נשחרר את החבלים ונצא לדרך.
בין לבין אפשר ללחוץ על הקומקום לאיזה קפה קטן לקראת ההתארגנות ליציאה ואז יגיע הרגע לו חיכינו וציפינו, היציאה לים.
הגיע הרגע לשחרר חבלים ולפלס את דרכנו לעבר שובר הגלים המערבי שבפתח המרינה, לאחר שחלפנו על פני שובר הגלים נפתחים מרחבי הים ותמונה כחולה כמעט אינסופית נפרשת מולנו, אפשר לקחת נשימה עמוקה של אושר וסיפוק יצרים, הרי לא לרגע זה חיכינו וציפינו מזה זמן רב, רוח צפונית מערבית קלה נושבת, הרוח מלטפת את עור הפנים ועושה לו מסאז פילינג מפנק, כמו היה זה ספא יוקרתי וטבעי. מה שנותר הוא להחליט לאן אנו רוצים להפליג, לת"א ויפו נפנה לכיוון דרום, לנתניה דרך קו החוף של הרצליה, נפנה צפונה, ולכיוון עומק הים נפנה את חרטום היאכטה לכיוון מערב. האפשרויות העומדות בפנינו כמעט אינסופיות, לזה הייתי קורה חופש אמיתי.. אנחנו קובעים לאן נפליג במסע הזה שלנו, זה די מזכיר את מסלול חיינו, אנו הנהגים של רכבת החיים שלנו ואנו קובעים לאן אנו נוסעים עם רכבת הזאת, זו יכולה להיות רכבת לילה לקהיר או רכבת שחוצה את יבשת הודו ממזרח למערב, מה שחשב הוא שאנו הקובעים, לן ומתי.
אז יצאנו לנו להפלגה ביאכטה, הרוח הנושבת בים הפתוח היא בדרך כלל קבועה בעוצמה של 10-15 קשר ואלו תנאים אידיאליים לפתיחה והרמת מפרשים. אז פרשנו את מפרשי היאכטה, דוממנו את המנוע, ולפתע שקט מוחלט השתלט בן רגע על היאכטה כמו ביציאה חפוזה ממועדון דיסקו רועש לשקט מדברי, כל רחש וצליל נשמע היטב, וניתן לשמוע את רחשי הגלים הקטנים הנקראים אדוות הפוגשים את חרטום היאכטה, מעין קישש כזה. הרגע האמיתי של ההפלגה ביאכטה הגיע, עכשיו אפשר באמת להתחיל ליהנות מכל ההכנות להפלגה, למזוג כוס יין לבן לכוסות, לשים דיסק שאוהבים ולהתחיל ליהנות מההפלגה.
הרוח מנפחת את המפרשים המונפים, וגורמים ליאכטה לנוע קדימה במלוא העוצמה. החוויה עוצמתית וחזקה, אפשר להרגיש אייך כל משב קטן של הרוח מקבל ביטוי בהאצת היאכטה קדימה, הרגשה עילאית של חיבור והתמזגות עם הטבע, הזמן כמו נעצר מלכת, זהו הזמן להירגע ולנוח כמו בשיר לוקח ת'זמן של יונתן גפן, המחשבות היומיומיות הרצות במוחנו נעלמות כלא היו והדבר מזכיר לי בכל פעם מחדש מסע לארץ רחוקה וחדשה.

לסיכום
הפלגה ביאכטה הינה פיתרון מושלם לעשות הפסקה ולקחת אתנחתא מהשגרה היומיומית שלנו, להעביר זמן איכות עם חברים ו/או עם בת הזוג בהפלגה זוגית פרטית ורומנטית במרחבי הטבע הכחולים אשר מצויים בשפע במחוזותינו, חוויה מרגשת ושונה מחכה לכם,
אז מה עוד נותר לנו לומר

שניפגש בים

ויהיה לנו ים שקט ורוח טובה,

אמן

שיתוף הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp